Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  Запаморочення: що з ним робити. Лікування запаморочення в Запоріжжі.

     Чи бувало  з Вами таке, що різко встаючи з ліжка, Ви миттю відчували нудоту, нестійкість та поверталися у початкове положення. У вухах шумить, у очах темнішає, ноги стають ватняними, у голові паморочиться, відчувається враження падіння, провалювання – це найчастіші скарги у осіб, які страждають на запаморочення.
  Що таке запаморочення і чому воно виникає?
     Запаморочення — одна з найчастіших скарг. Зі скаргами на запаморочення пацієнти звертаються до лікаря ледь не найчастіше (звісно ж після скарг на головний біль). На прийомі у лікаря загальної практики пред’являють скарги на відчуття запаморочення 5%, а у оториноларинголога — 10% пацієнтів.    
     Слід зазначити, що запаморочення – це не окреме захворювання, це скоріш симптом, який вказує на неврологічне, оториноларингологічне, психічне порушення та ін. Запаморочення є симптомом близько 80 захворювань (неврологічних, психічних, серцево-судинних, офтальмологічних, ЛОР-патології та ін.) і ніколи не є хворобою. 
     Запаморочення — це порушення, при якому пацієнт відзначає відчуття руху тіла у просторі (суб’єктивне запаморочення) чи руху предметів довкола себе (об’єктивне запаморочення), зазвичай із втратою рівноваги.  За збереження рівноваги людини відповідають кілька структур: 
     Тому відповідно від клінічних даних можливо визначити, на якому саме рівні наявне ураження. 
     До порушень рівноваги досить часто призводять травми головного мозку, травми внутрішнього вуха, отит, лабіринтит, пухлина мозку, розсіяний склероз, крововилив у головний мозок та багато інших захворюваннь. Також відчуття запаморочення буває при панічних атаках, різкому зниженні артеріального тиску, інтоксикації.
    Дійсно, із запамороченням стикався майже кожен. Наприклад, коли катався на каруселі або танцював вальс. Але як визначити, коли починається хвороба?
     Якщо Ви відчуваєте неприємний рух свого тіла, обертання, то це вже патологія, з якою потрібно боротися. Запамороченням також вважається: відчуття підйому-провалення, відчуття гойдання, коли людина  втрачає рівновагу.
  Клінічні прояви запаморочення
     Різні пацієнти по-різному описують симптоматику запаморочення. Універсальними симптомами при запамороченні є:
  Діагностика та лікування запаморочення
     Враховуючи велику кількість причин та проявів запаморочення, провести діагностику та призначити адекватну терапію може тільки висококваліфікований лікар. Проблемою діагностики та лікування запаморочення багато років займаються лікарі неврологічного відділення  Університетської клініки Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.
     У діагностичному процесі використовуються:
     Для кожного пацієнта  підбирається індивідуальна програма лікування з використанням як  фармакотерапії, так й унікальних  фізіотерапевтичних  та інших неме6дикаментозних методик: 
     Якщо Ви, або хтось з  Ваших близьких, страждаєте від запаморочення, ми  рекомендуємо якомога швидше звернутися за професійною допомогою до неврологічного відділення  Університетської клініки. 
  Ми з задоволенням Вам допоможемо!
   

  Залишити відгук

  Університетська клініка Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМФУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Центр комп'ютерної томографії:

  (068) 35-08-726 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: cliniczsmphu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМФУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМФУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду