Запаморочення: що з ним робити. Лікування запаморочення в Запоріжжі.
Чи бувало з Вами таке, що різко встаючи з ліжка, Ви миттю відчували нудоту, нестійкість та поверталися у початкове положення. У вухах шумить, у очах темнішає, ноги стають ватняними, у голові паморочиться, відчувається враження падіння, провалювання – це найчастіші скарги у осіб, які страждають на запаморочення.
Що таке запаморочення і чому воно виникає?
Запаморочення — одна з найчастіших скарг. Зі скаргами на запаморочення пацієнти звертаються до лікаря ледь не найчастіше (звісно ж після скарг на головний біль). На прийомі у лікаря загальної практики пред’являють скарги на відчуття запаморочення 5%, а у оториноларинголога — 10% пацієнтів.
Слід зазначити, що запаморочення – це не окреме захворювання, це скоріш симптом, який вказує на неврологічне, оториноларингологічне, психічне порушення та ін. Запаморочення є симптомом близько 80 захворювань (неврологічних, психічних, серцево-судинних, офтальмологічних, ЛОР-патології та ін.) і ніколи не є хворобою.
Запаморочення — це порушення, при якому пацієнт відзначає відчуття руху тіла у просторі (суб’єктивне запаморочення) чи руху предметів довкола себе (об’єктивне запаморочення), зазвичай із втратою рівноваги. За збереження рівноваги людини відповідають кілька структур:
-
вестибулярний апарат у внутрішньому вусі,
-
вестибулярні ядра черепно-мозкових нервів,
-
мозочок,
-
потилична зона кори головного мозку.
Тому відповідно від клінічних даних можливо визначити, на якому саме рівні наявне ураження.
До порушень рівноваги досить часто призводять травми головного мозку, травми внутрішнього вуха, отит, лабіринтит, пухлина мозку, розсіяний склероз, крововилив у головний мозок та багато інших захворюваннь. Також відчуття запаморочення буває при панічних атаках, різкому зниженні артеріального тиску, інтоксикації.
Дійсно, із запамороченням стикався майже кожен. Наприклад, коли катався на каруселі або танцював вальс. Але як визначити, коли починається хвороба?
Якщо Ви відчуваєте неприємний рух свого тіла, обертання, то це вже патологія, з якою потрібно боротися. Запамороченням також вважається: відчуття підйому-провалення, відчуття гойдання, коли людина втрачає рівновагу.
Клінічні прояви запаморочення
Різні пацієнти по-різному описують симптоматику запаморочення. Універсальними симптомами при запамороченні є:
-
відчуття, ніби людина рухається, хоча візуально навколишнє середовище не змінюється;
-
також виникає відчуття страху, нудота;
-
людині важко втриматись на ногах, особливо з заплющеними очима;
-
виникає відчуття ніби людина у стані алкогольного сп’яніння, вона не може чітко контролювати свої рухи, хода стає хиткою;
-
щоразу при різкій зміні положення – шум у вухах, потемніння в очах.
Діагностика та лікування запаморочення
Враховуючи велику кількість причин та проявів запаморочення, провести діагностику та призначити адекватну терапію може тільки висококваліфікований лікар. Проблемою діагностики та лікування запаморочення багато років займаються лікарі неврологічного відділення Університетської клініки Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.
У діагностичному процесі використовуються:
-
триплексне сканування судин голови та шиї,
-
комп’ютерна електоенцефалографія,
-
рентгенографія шийного відділу хребта,
-
консультації інших спеціалістів.
Для кожного пацієнта підбирається індивідуальна програма лікування з використанням як фармакотерапії, так й унікальних фізіотерапевтичних та інших неме6дикаментозних методик:
-
тренінгів на основі біологічного зворотного зв'язку,
-
нейроседативний масаж,
-
релаксаційно-дихальна саморегуляція,
-
голко-рефлексотерапія,
-
вестибулярна гімнастика.
Якщо Ви, або хтось з Ваших близьких, страждаєте від запаморочення, ми рекомендуємо якомога швидше звернутися за професійною допомогою до неврологічного відділення Університетської клініки.
Ми з задоволенням Вам допоможемо!
Залишити відгук