Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228
      Клініка співпрацює з НСЗУ

    Відеоколоноскопія, як найбільш ефективний метод діагностики та профілактики колоректального раку

       Рак товстого кишківника (колоректальний рак) є однією з найчастіших причин смертності у розвинених країнах, і частота колоректального раку з інвазією у підслизову основу щорічно зростає. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі реєструється більше 500 тисяч випадків колоректального раку на рік. 
       Тому актуальним є раннє виявлення колоректального раку з адекватною оцінкою глибини його інвазії. Дуже важливо виявляти злоякісні новоутворення товстої кишки до моменту проростання у підслизову основу, що дасть змогу їх радикально видаляти ендоскопічними органозберігаючими методами. 
       Сучасні ендоскопи забезпечують високу роздільну здатність та можливість збільшення зображення, що у поєднанні з технологією FICE, NВI та методиками хромоендоскопії дозволяє чітко візуалізувати найменші ураження слизової оболонки, визначити глибину інвазії на ранній стадії раку товстої кишки, в  простий і швидкий спосіб вивчити їх особливості, провести детальний аналіз морфологічної архітектоніки рельєфу та капілярного малюнка. Результати, отримані за допомогою комбінації класичної колоноскопії зі збільшенням та спектрального аналізу FICE, є важливим чинником у виборі методу лікування.
       Ризик раку упродовж 5 років після колоноскопії з негативним результатом низький. Невеликі (менше 1 см) тубулярні аденоми трапляються дуже часто. Тільки у незначній частині у них виникають додаткові генетичні порушення, що призводять до їх подальшого росту, зміни структури і малігнізації. Поширеними, або клінічно значущими вважаються аденоми розмірами 1,0 см і більше, які містять вільозні структури або ділянки дисплазій високого ступеня. Зусилля щодо профілактики колоректального раку нині зосереджено на вчасному виявлені і видаленні саме «поширених» аденом.
       
       Показання до діагностичної колоноскопії:
    Скринінг пухлин товстої кишки та контрольні огляди їх видалення.
    1. Скринінг з метою виявлення пухлин товстої кишки у безсимптомних пацієнтів зі звичайним рівнем ризику.
    2. Огляд всієї товстої кишки з метою виявлення синхронного раку (неопластичних поліпів у хворих з операбельним раком або неопластичними поліпами товстої кишки).
    3. Для видалення синхронних неоплазій під час або відразу після радикальної операції з приводу раку, з наступною колоноскопією через 3 роки, надалі – кожні 3 – 5 років з метою виявлення метахронного раку.
    4. Контрольні огляди після видалення непластичних поліпів – кожні 3 – 5 років.
    5. Пацієнти з обтяженим сімейним анамнезом (рак у близьких родичів):  Вроджений неполіпозний колоректальний рак; колоноскопію проводять кожні 2 роки, починаючи з 25-річного віку, або на 5 років раніше від наймолодшого віку, в якому був виявлений колоректальний рак. Щорічні колоноскопії повинні починатися з 40-річного віку. Спорадичний колоректальний рак у віці < 60 років; колоноскопію проводять кожні 5 років, починаючи з віку на 10 років меншого від віку виявлення раку в родича або кожні 3 роки вразі виявлення аденоми.
    6. Пацієнтам з виразковим пан колітом або хворобою Крона тривалістю понад 8 років чи лівобічним колітом тривалістю понад 15 років виконують колоноскопію з біопсією кожні 1 – 2 роки з метою виявлення дисплазій.
    Рекомендації після проведеної колоноскопії

    Що треба знати про колоректальний рак

       Нині загальновизнаною є точка зору, що переважна більшість випадків колоректального раку (понад 95%) розвивається з аденоми, тому клінічна значущість аденоматозних поліпів зумовлена їх злоякісним потенціалом.
       
       Хочете отримати якісне, повне ендоскопічне обстеження, ефективно і безпечно вирішити Вашу внутрішню проблему? Ми Вам допоможемо це зробити на високому професійному та сучасному рівні! Записатися на прийом Ви можете за телефоном 097 63 50 262.
     
    096-133-61-88 - Кіосов Олександр Михайлович; 
    066-144-65-44 - Гулевський Сергій Миколайович; 
    067-385-18-86 - Любомирський Антон Олександрович.
     

    Залишити відгук

    Послуги

    Університетська клініка Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.

    Реєстратура поліклініки:
    (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

    Запис на прийом до професорів ЗДМФУ:
    (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

    Діагностичний центр Здоров'я:
    (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

    Центр комп'ютерної томографії:

    (068) 35-08-726 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

    Приймальня директора:
    (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
    e-mail: cliniczsmphu@ukr.net

    Університетська клініка ЗДМФУ у Facebook

    Університетська клініка ЗДМФУ у Instagram

    Адреса: 69063, м Запоріжжя,
    вул. Академіка Амосова, 83.
    Зупинка транспорту
    "Вул. Базарна"
    Мапа проїзду