У Запоріжжі в Науково-навчальному медичному центрі «Університетська клініка» ЗДМФУ лікарі-ендоскопісти відділення малоінвазивних хірургічних та ендоскопічних втручань на вищому професійному рівні допоможуть розібратися з вашою проблемою.
Причин розладу ковтання багато, від найпростіших - психоемоційне перенапруження (globusistericus), до найскладніших - органічних, таких як рак стравоходу.
Сучасні методи діагностики в нашій клініці, такі як цифрова рентгенологічна установка (рентген з мінімальним рентгенологічним навантаженням), відеоендоскопія на обладнанні японського виробника FUJINONEPX 4450 HD експертного класу із збільшенням і електронної хромоскопією, а також професіоналізм співробітників дозволяють виявляти різні захворювання пов'язані з розладом ковтання.
Розлад ковтання – дисфагія. Біль при ковтанні – одинофагія. Дисфагія є результатом стриктурних (органічних) і нейром'язових розладів стравоходу. У пацієнтів з органічним ушкодженням стравоходу переважає розлад проходження твердої їжі, а при нейром’язовому розладі дисфагія представлена розладом проходження як твердої, так і рідкої їжі.
Стриктурні пошкодження представлені запаленням і пухлинними утвореннями. Доброякісні стриктури, як результат колагено- і фіброзоутворення тканин внаслідок тривалих захворювань стравоходу, пухлиноподібні стриктури, як результат внутрішньопросвітного росту пухлини або позастравоходного здавлення просвіту. 80% всіх доброякісних стриктур стравоходу є пептичними, вони виникають на тлі тривалих ГЕРХ, на сьогодні, з застосуванням ІПП, їх кількість значно зменшилася.
Моторні розлади стравоходу представлені у вигляді ахалазії стравоходу, дифузного езофагоспазму, гіпомоторних вторинних порушень внаслідок склеродермії та інших пошкоджень тканин, що приєднуються.
Важко ковтати?
Відчуття застрягання їжі?
Для досягнення найкращого результату лікування ми практикуємо індивідуальний підхід у підборі ендоскопічної методики лікування.