Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  Видалення поліпів шлунково-кишкового тракту в Запоріжжі проводиться у відділенні малоінвазивних хірургічних та ендоскопічних втручань «Університетської клініки» ЗДМУ

  Останнім часом у всьому світі, в тому числі і в Україні, спостерігається збільшення кількості пацієнтів з поліпами шлунково-кишкового тракту, що є основною причиною виникнення раку таких органів як: стравохід, шлунок, тонкий і товстий кишковик.

  Основним методом діагностики даної патології є ендоскопія (гастроскопія, колоноскопія та капсульна ентероскопія), під час якої можливо визначити чітку локалізацію, розміри і форму поліпа, взяти прицільну біопсію для морфологічної діагностики, а в подальшому - видалити поліп ендоскопічним методом.

  Одним з факторів розвитку поліпів ШКТ є вік пацієнта. Чим старше, тим ймовірніше їх виявлення під час діагностичної ендоскопії.

  Що таке поліпи шлунково-кишкового тракту?

  Поліп – це утворення на слизовій оболонці, яке виступає в просвіт порожнистого органу, і пов'язане з його стінкою ніжкою або широкою основою. Поліпи мають різну форму (грибоподібну, грушоподібну), величину поверхні (гладку, горбисту, часточкову і з виразками).

  Відеогастроскопія з FICE. Аденоматозний поліп шлунка.

   

  Відеоколоноскопія. Поліпи товстої кишки.

   

  Клінічна картина та симптоми захворювання

  Поліпи ШКТ це захворювання, яке важко діагностувати.У більшості випадків дрібні поліпи до 0.5 см себе ніяк не проявляють, найчастіше вони є випадковою знахідкою при проведенні діагностичних ендоскопій. Поліпи 1см і більше, якщо вони локалізуються в стравоході, іноді проявляються відчуттям стороннього тіла, відчуттям утруднення проходження їжі, рідко - болем за грудиною і кровотечею, відчуттям переповнення і швидкого насичення після їжі, відсутністю апетиту та зниженням маси тіла. Поліпи в шлунку можуть призводити до виникнення залізодефіцитної або В12 анемії. Поліпи товстого кишечника викликають запори, нестійкий стілець, появу слизу і крові в калі, відчуття здуття і розпирання в животі, аж до виникнення кишкової непрохідності.

  В ендоскопічному центрі діагностики та лікування органів шлунково-кишкового тракту нашої клініки проводиться ендоскопічне видалення поліпів ШКТ на сучасному ендоскопічному обладнанні експертного класу фірми FUJINON із збільшенням (ZOOM) та електронною хромоскопією FICE спектр (визначення малігнізації поліпів у кабінеті ендоскопії).  Практикується  проведення профілактичних бесід про необхідність проходження щорічних ендоскопічних досліджень після поліпектомії, щоб уникнути рецидиву у вигляді резидуальних поліпів.
  Поліпектомії виконують як під місцевим, так і під загальним знеболенням (медикаментозний сон), в комфортних умовах з фото- і відеофіксацією операції. І вже на третю добу пацієнт виписується із стаціонару.

  При проведенні даних операцій ми використовуємо нове і одноразове обладнання (поліпектомічні петлі, інжектори, лігатор, ендоскопічні кліпси), виконуючи профілактику ускладнень: кровотечі, перфорації.

  Своєчасна діагностика і видалення поліпів є профілактикою онкозахворювань ШКТ.
   

  Записатися на діагностичну ендоскопію і поліпектомію ви можете за телефонами:

  (097) 63 50 262

  (066) 144 65 44 - Гулевський Сергій Миколайович,
  (096) 133 61 88 - Кіосов Олександр Михайлович.

   

  Залишити відгук

  Пацієнтам

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Центр комп'ютерної томографії:

  (068) 35-08-726 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду