Центр інтервенційної сонографії
На базі Навчально-наукового медичного центру «Університетська клініка» ЗДМУ функціонує нове направлення лікувально-діагностичної діяльності – інтервенційна сонографія.
Даний напрямок є сучасним високотехнологічним «симбіозом» хірургії та ультразвукової діагностики. Використовуючи можливості обох спеціальностей, виконуються малотравматичні втручання під контролем ультразвукової апаратури (взяття біопсийного матеріалу м’яких тканин та рідинних накопичень, дренування порожнин тіла, склерозування кист).
Використання ультразвуку для візуального контролю за проходженням голки дає багато переваг над іншими методами непрямої візуалізації. Забезпечуючи виключну точність, інтервенційна сонографія дозволяє розташувати кінчик голки у зоні діагностичного інтересу з точністю до кількох міліметрів. Ультразвуковий промінь «розсікає» тканини на зрізи лише декілька міліметрів завширшки. Маніпулюючи кінчиком металевої голки у таких умовах, можливо досягти його просторового позиціювання з особливою точністю у всіх трьох площинах. УЗД забезпечує візуалізацію просування голки по тканинам у реальному часі. Це дає можливість лікарю переміщувати голку з високою точністю та запобігати пошкодження життєво важливих структур. В результаті, при використанні інтервенційної сонографії лікарі отримують можливість достатньо швидкої діагностичної візуалізації найчастіше з мінімальними часовими затратами.
Гістологічне дослідження тканин дозволяє максимально точно встановити характер змін у них, і в подальшому провести патогенетично зумовлене лікування.
Проведення біопсії можливо з:
-
поверхневих м’яких тканин;
-
молочної залози;
-
щитоподібної залози.
Всі дослідження виконуються із застосуванням сучасної високоточної апаратури експертного класу фірм General Electric (США), Esaote (Італія) та одноразових інструментів провідних виробників.
Маніпуляції виконуються амбулаторно, використовуються різні види анестезії. Дослідження матеріалу здійснюється в лабораторії патогістологічних досліджень з можливістю імуногістохімічної діагностики. Оцінка клітинного складу біоптату виконується за допомогою сучасної системи TBSRTC (The Bethesda System For Reporting Thyroid Cytopatology).
Маніпуляції у центрі проводять сумісно співробітники поліклініки, діагностичного центру, патогістологічної лабораторії:
-
лікар хірург вищої категорії Єфименко Юрій Миколайович;
-
лікар акушер-гінеколог-маммолог вищої категорії Колесник Петро Іванович;
-
лікар УЗД вищої категорії Кучугурна Тетяна Анатоліївна;
-
біолог клініко-діагностичної лабораторії Зінов’єва Світлана Леонідівна.
Записатися на консультацію або виконання біопсії можливо у діагностичному центрі Університетської клініки за телефоном (096) 146-92-28.
Залишити відгук