Артеріальна гіпертонія (гіпертонічна хвороба, артеріальна гіпертензія) – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі та в Україні зокрема. З 2006 року Всесвітня Ліга Гіпертонії (World Hypertension League) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) встановили щорічні події, присвячені цій темі, на 17 травня.
Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія - самий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту.
За даними ВООЗ гіпертонією страждає кожен четвертий чоловік і кожна п’ята жінка, понад мільярд людей.
На розвиток артеріальної гіпертонії впливають чинники, які можна розділити на ті, що модифікуються (паління; ожиріння; стресові ситуації; зловживання алкоголем; гіподинамія), на які людина може вплинути, і чинники, що не модифікуються, на які людина вплинути не може (спадковість, стать, вік).
Пацієнти з артеріальною гіпертонією багато років можуть не знати про свою хворобу, не пред’являти скарг, вести звичний спосіб життя. Напади вираженої слабкості та запаморочення сприймаються як перевтома.
Для зменшення ризику розвитку артеріальної гіпертонії, необхідно дотримуватися простих та ефективних заходів, спрямованих на зміну поведінки і способу життя (зниження та нормалізація маси тіла, щоденні фізичні навантаження впродовж 30-60 хвили, обмеження споживання солі, корекція харчування, обмеження прийому алкоголю, відмова від паління).
Медикаментозна терапія при гіпертонії призначається, якщо немедикаментозні методи лікування не надали ефекту або у пацієнта спостерігається високий артеріальний тиск, гіпертрофія лівого шлуночка серця, ураження нирок, атеросклероз коронарних артерій і т.д.
Ви зробите правильний вибір, якщо звернетеся до кардіологічного відділення Університетської клініки, оскільки висококваліфіковані лікарі відділення, використовують сучасні стандарти діагностики та лікування артеріальної гіпертензії та рекомендації Всесвітніх товариств кардіологів.
В умовах кардіологічного стаціонару доступний повний спектр лабораторних та інструментальних досліджень. Беззаперечною перевагою нашої клініки є наявність сучасного комп’ютерного томографу «Revolution EVO 64-зрізовий спіральний з комплексом візуалізації Clarity виробництва Gеneral Electric (Японія)», за допомогою якого проводяться неінвазійні дослідження відповідно до найсучасніших європейських рекомендацій: визначення коронарного кальцію, як предитора ішемічної хвороби серця та МСКТ-коронарографія.
Після лікування в кардіологічному відділенні ННМЦ «Університетська клініка ЗДМФУ», пацієнт не залишається без уваги, має можливість подальшого контролю за своїм станом, що дозволяє значно поліпшити якість життя наших пацієнтів і знизити ризик ускладнень.
Більш детальна інформація за посиланням http://uk.zp.ua/p_906.html
Кардіологічне відділення - (097) 519-22-43, e-mail: kardio-uk@ukr.net