Електронейроміографія: інструментальне дослідження нервів (відео)
Кабінет нейрофізіологічних досліджень Університетської клініки пропонує спектр різноманітних діагностичних послуг. Серед них – електронейроміографія (ЕНМГ), яка дозволяє встановити наявність порушень нервово-м’язової та сенсорної (чутливої) проводимості. Якщо Вас турбує оніміння, відчуття повзання «мурашок» у кінцівках або ж м’язова слабкість, Вам може бути показаний цей метод обстеження. При стимуляційній ЕНМГ лікар, який проводить процедуру, оцінює параметри графічної відповіді на стимуляцію певного нерву у найкращій точці доступу до нього і виявляє характер та рівень ураження. При голковій ЕНМГ електрод-голка вводиться у м’яз та оцінюються нейрофізіологічні параметри у спокої і при легкому напруженні м’яза.
Вид ЕНМГ (стимуляційна чи голкова) визначається лікарем, який скеровує на обстеження. ЕНМГ призначається при підозрах на наявність наступних патологічних станів або захворювань:
· нейропатія;
· тунельний синдром;
· радікулопатія;
· полінейропатія;
· травматичне ураження нервів;
· міастенія;
· міопатія;
· боковий аміотрофічний склероз (БАС);
· вібраційна хвороба тощо.
В Університетській клініці усі види ЕНМГ проводяться на унікальному поліфункціональному нейрофізіологічному комплексі «Нейрон-Спектр-4/ВПМ». Процедура не потребує попередньої підготовки. Результат видається протягом 20 – 30 хвилин після завершення.
Для попереднього запису телефонуйте у діагностичний центр «Здоров’я» Університетської клініки за номером (096) 146-92-28 з понеділка по п’ятницю, з 08:00 до 15:30. ЕНМГ виконує лікар-невролог діагностичного центру «Здоров’я» Бірюк Варвара Володимирівна.
Бережіть себе!