Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  Що треба знати про дисфагію?

  Що треба знати про дисфагію?

  Дисфагія - це розлад акту ковтання, потрапляння твердої або рідкої їжі від ротової порожнини до шлунку. Причиною дисфагії можуть бути або орофарингіальними, або стравохідними. Зараз ми не розглядаємо дисфагію,  пов'язану з пухлинними новоутвореннями глотки та стравоходу. Нерідко дисфагія розвивається через те, що м'язовий апарат глотки та стравоходу не працює належним чином. На те є різні причини. До таких захворювань  відносяться: ахалазія кардії, дивертикул Ценкера, дифузний кардіоспазм та дивертикули середньої і нижньої третини стравоходу. Розглянемо одну з причин дисфагії - ахалазію стравоходу.

  Ахалазія стравоходу - це вроджений або набутий розлад моторики органа, що проявляється порушенням проходження їжі до шлунку в результаті недостатнього розкриття нижнього стравохідного сфінктеру під час ковтання і неупорядкованої перистальтики верхніх відділів стравохідної трубки.

  Як виявляти та лікувати цю дисфагію знають лікарі-ендоскопісти Університетської клініки. А комплексна, експертна діагностика, яка проводиться в нашій клініці, допоможе виявити різні патологічні стани стравоходу, що провокують виникнення дисфагії. Потім досвідчені лікарі запропонують і проведуть Вам необхідні ендоскопічні втручання, які будуть направлені на усунення цих причин.

  Існує два основних метода лікування ахалазії стравоходу - хірургічний та ендоскопічний. Самим останнім і сучасним методом лікування є пероральна ендоскопічна міотомія, Per Oral Endoscopic Myotomy (РОЕМ). Цей метод лікування довів свою високу ефективність в поєднанні з низькою ймовірністю розвитку тяжких ускладнень.

  У ННМЦ "Університетська клініка" ЗДМУ виконуються ендоскопічні оперативні втручання при ахалазії кардії та дифузному езофагоспазмі – пероральна ендоскопічна міотомія (POEM), Z-POEM – Ценкера пероральна ендоскопічна крикофарінгоміотомія та дивертикулостомія, D-POEM дивертикул ендоскопічна міотомія. Лікарі Університетської клініки опанували ці методи ендоскопічного лікування нейро-мязових захворювань стравоходу.  Саме такі методи лікування нервово-мязових захворювань стравоходу, завдяки експертному обладнанню японської фірми Olympus в умовах проведення внутрішньовенної анестезії з застосуванням ШВЛ, виконується в нашій клініці.

  Методика виконання полягає в формуванні каналу в підслизовому прошарку в зоні підвищеного тонусу стінки сторавоходу та розтину його циркулярного м'язового шару. Операція завершується кліпуванням дефекту слизової в місці її розтину. Час перебування хворого на ліжку складає 3 - 4 доби і не потребує тривалої реабілітації, як при звичайному хірургічному лікуванні.

  Переваги цих операцій – малотравматичні методи без розрізів на тілі, відносно короткий час втручання, швидкий реабілітаційний період, швидке відновлення харчування та повернення до нормального способу життя.

  Тому, якщо Вас непокоять прояви дисфагії, радимо як найшвидше звернутися за допомогою до багатопрофільного хірургічного відділення Університетської клініки за телефоном (097) - 635 - 02 - 62, або до фахівця, який займається цією проблемою – Кіосова Олександра Михайловича, тел. (096) - 133 - 61 - 88.

  5.12.2022

  Університетська клініка Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМФУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Центр комп'ютерної томографії:

  (068) 35-08-726 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: cliniczsmphu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМФУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМФУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду