Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  Що потрібно знати про хронічне обструктивне захворювання легень?

  Що потрібно знати про хронічне обструктивне захворювання легень?

            ХОЗЛ залишається однією з найбільших проблем охорони здоров’я на сьогоднішній день. Воно є однією з основних причин смертності в усьому світі, люди страждають від цього захворювання роками і передчасно вмирають від нього або від його ускладнень. Серед всіх хворих на ХОЗЛ кожен другий пацієнт навіть не знає про свою хворобу, пояснюючи собі задишку, кашель та іншими причинами – похилим віком, захворюваннями серця, тощо. Відповідно вони не отримують належної своєчасної терапії та не мають жодного уявлення про заходи профілактики, які могли б уповільнити прогресування хвороби та попереджувати її загострення.

            ХОЗЛ – це захворювання, що характеризується стійким, зазвичай прогресуючим, порушенням прохідності дихальних шляхів, та супроводжується хронічним запаленням бронхів та легень у відповідь на дію шкідливих часток та газів.

            Найбільш раннім симптомом хвороби є кашель. Хворі його часто недооцінюють, відносячи його до результату дії цигарок або забрудненого повітря. На перших стадіях кашель з’являється епізодично, в подальшому – щоденно. Мокротиння, як правило, інколи виділяється тільки вранці у вигляді невеликої кількості прозорого слизу. Приблизно через 10 років після початку кашлю хворого починає турбувати задишка. Спочатку вона виникає тільки при фізичному навантаженні і посилюється при загостреннях хвороби. В подальшому задишка стає все більше і більше вираженою до тих пір, поки не почне заважати звичному режиму життєдіяльності і не стане перешкодою навіть для найпростіших зусиль. Людині стає важко навіть самостійно себе обслуговувати. Зазвичай на цьому етапі хворий і звертається до лікаря. Але час вже втрачено, в дихальній системі настали незворотні зміни. Швидко прогресує дихальна недостатність. Приєднуються серцево-судинні розлади, всюди накопичується рідина.

            В умовах відділення мультимодальної патології Університетської клініки пацієнти мають можливість отримати професійну допомогу з приводу загострень ХОЗЛ. Завдяки сучасному обладнанню діагностичного центру «Здоров’я» для дообстеження можливо проведення спірографії з виконанням бронхолітичної проби, а також в умовах нашої клініки пацієнти можуть пройти більш інформативне дослідження функції дихання – бодіплетизмографію. В центрі комп’ютерної томографії проводиться дослідження на 64-зрізовому спіральному комп’ютерному томографі з комплексом візуалізації Clarity виробництва Gеneral Electric (Японія) при необхідності проведення диференціальної діагностики. Пацієнти мультимодального відділення із загостреннями ХОЗЛ проходять курс не тільки медикаментозного, але й фізіотерапевтичного лікування, що покращує результати терапії та прискорює одужання.

            Колектив відділення – це висококваліфіковані спеціалісти, які використовують сучасні методи діагностики та лікування захворювань органів дихання.

            Завідувач відділення мультимодальної патології – лікар вищої категорії, к.мед.н. Світлицька О.А. З питань лікування у відділенні мультимодальної патології можна звертатись за телефоном: 098-237-22-02.

   

  14.01.2022

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Центр комп'ютерної томографії:

  (068) 35-08-726 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду