Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  Інноваційна анестезіологія. Методики знеболення в хірургічній практиці

  Інноваційна анестезіологія. Методики знеболення в хірургічній практиці

  Сучасна хірургія не можлива без адекватного знеболення та захисту пацієнта від періопераційного стресу. Види анестезіологічного забезпечення поділяються на:

  1) загальне знеболення:

  а) тотальна внутрішньовенна анестезія + ШВЛ;

  б) інгаляційна анестезія;

  в) комбінована загально - епідуральна анестезія;

  г) внутрішньовенна седація зі спонтанним диханням.

  2) регіонарне знеболення:

  а) нейроаксіальне знеболення: спінальна анестезія, епідуральна анестезія, каудальна анестезія.

  б) провідникова анестезія: блокади нервових сплетень та гілок нервів, блокади поперекового простору живота ( ТАР блок ) та піхв прямих м’язів живота (RshBl).

  3) місцева анестезія (інфільтраційна).

  В залежності від типу оперативного втручання, стану пацієнта (супутня патологія, наявність алергії, анатомічні особливості та його бажання) анестезіолог обирає конкретний вид знеболення.

  В нашій клініці активно виконуються оперативні втручання в області верхніх кінцівок під регіонарним знеболенням з седацією дексмедетомідином. Блокади плечового сплетення здійснюються в безпечних та комфортних умовах під контролем ультразвуку для точної візуалізацї структур. Постійна інфузія дексмедетомідину (агоніст альфа -2- адренорецепторів) під час операції забезпечує комфорт хворого, коли інсуфляція зволоженого кисню та моніторинг вітальних функцій під контролем анестезіолога забезпечують безпеку пацієнта.

  Блокади нервів нижніх кінцівок виконуємо при оперативних втручаннях на гомілці та фалангах пальців також використовуючи ультразвукову візуалізацію.

  До періопераційного знеболення пацієнтів застосовуємо мультимодальний підхід. Актуальними, особливо, серед пацієнтів похилого віку, є блокада поперечного простору живота ( TAP блок) та блокади піхв прямих м’язів живота (RshBl) в комбінації з внутрішньовенним застосуванням ацетамінофену (парацетамол) при оперативних втручаннях на органах черевної порожнини.

  Регіонарні техніки як інтра - так і післяопераційного знеболення забезпечують швидше відновлення когнітивної функції та зменшують інцидентінсть післяопераційного делірію на фоні адекватної аналгезії.

  Під час виконання діагностичних фіброгастроскопій, колоноскопій та мініінвазивних оперативних втручань з приводу поліпів кишківника методом вибору знеболення виступає внутрішньовенна седація зі збереженням спонтанного дихання. В якості анестетика використовуємо пропофол та дотримуємось мультимодального підходу до знеболення. Тож діагностичні процедури та оперативні втручання проходять в абсолютному комфорті для пацієнта та цілковитій його безпеці.

  В умовах багатопрофільного хірургічного відділення Університетської клініки Ви можете отримати хірургічну допомогу з використанням сучасних технологій знеболення у спеціалістів з тривалим практичним досвідом роботи та відповідними практичними навичками.

  Запис на консультацію за телефоном 067 – 612 – 73 – 42, завідувачка багатопрофільного хірургічного відділення Пономаренко Олена Василівна.

   

  24.01.2022

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Центр комп'ютерної томографії:

  (068) 35-08-726 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду