Регистратура поликлиники : 764-13-53
Консультации профессоров : 764-79-44
Диагностич. центр Здоровья : 764-21-25

  Дихайте глибше, вільніше

   

  Ще в 90-х роках минулого сторіччя вчені визначили список хвороб, які стануть найбільш поширеними на Землі у 2020 році. Згідно з прогнозами, запальні захворювання трахеї й бронхів посядуть третє місце після ішемічної хвороби серця й уражень головного мозку.

  У середньому щорічно на кожні 30-45 випадків хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) виявлятимуть 5-7 нових. Нині ХОЗЛ найчастіше виникає після 40 років, а епідеміологічні дані свідчать про більшу поширеність хвороби серед чоловіків. Як причина летальності вона посідає четверте місце у світі у віковій групі старше 45 років і є єдиним захворюванням, при якому смертність продовжує збільшуватися.

  Що це за хвороба? Хронічне запалення з ураженням дрібних бронхів і розвитком емфіземи легенів, яке спричиняє порушення дихання внаслідок звуження просвіту бронхів.

  Для нашого регіону хронічне захворювання легенів набуло особливого значення. Ураження активніше розвивається під впливом шкідливих факторів зовнішнього середовища: паління, диму, вихлопних газів автомобілів. Потрапляючи у легені, вони викликають запалення у бронхах, легеневій тканині та судинах. Як результат, порушується газообмін, легені не справляються зі своєю основною функ-цією - забезпечення організму киснем - і у хворого виникає ядуха. Згодом кисню стає у легенях все менше й менше, а навантаження на судини легенів підвищується. Зрештою це обертається порушеннями роботи серця, розвитку дихальної й серцевої недостатності та смерті.

  Підступництво ХОЗЛ полягає в тому, що ядуха настає не одразу, а приблизно через 20 років від початку хвороби: протягом тривалого часу (10-20 років) проявляється тільки кашель із невеликою кількістю мокротиння. Але зазвичай людина на ньо-го не зважає і вважає себе здоровою. Поява ядухи вже є сигналом незворотних змін у дихальній системі та легеневих судинах. Виявити ХОЗЛ допомагають інструментальні методи обстеження, найбільш простим і поширеним з яких є спірометрія.

  На жаль, ХОЗЛ, розпочавшись, не може зникнути саме собою, а тільки прогресує у своєму розвитку, якщо не змінити ставлення до хвороби. Останніми роками до цієї проблеми залучено увагу світової громадськості, проведені великомасштабні епідеміологічні, клінічні й молекулярно-генетичні дослідження. Натомість вдалося одержати найважливішу інформацію, яка дозволяє по-новому поглянути на перспективи терапії ХОЗЛ. Існують заходи, здатні зменшити симптоми хвороби й загальмувати її прогресування. Але лікування при загостренні ХОЗЛ варто починати максимально швидко! Перші ознаки повинні стати приводом для вживання найактивніших лікувальних заходів, здатних не тільки знизити темпи прогресування порушення функції легень, але й скоротити число загострень та поліпшити якість життя пацієнтів.

  Одержати кваліфіковану допомогу можна в умовах центру респіраторної патології й алергології Університетської клініки, де хворим забезпечать повний і тривалий контроль за станом легень і дихальних шляхів.

  Насторожити людину має затяжний кашель, мокротиння, ядуха.
   

  Ірина Непрядкіна, кандидат медичних наук, асистент кафедри сімейної медицини, терапії та кардіології ФПО ЗДМУ - тел. 764-47-09.

  Оставить отзыв

  Университетская клиника Запорожского государственного медицинского университета.

  Регистратура поликлиники :
  (061) 764-13-53 с понедельника по пятницу с 8.00 до 18.00.

  Запись на прием к профессорам ЗГМУ :
  (061) 764-79-44, (068) 98-42-344 и в каб.200 поликлиники с 8.00 до 15.30

  Диагностический центр Здоровья :
  (061) 764-21-25, (096) 14-69-228 с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.00.

  Приемная директора :
  (061) 764-44-51, (066) 187-39-09 с понедельника по пятницу с 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Адрес: 69063 г. Запорожье,
  ул. Академика Амосова, 83.
  Остановка транспорта
  "ул. Базарная"
  На карте

  Українською На русском