Реєстратура поліклініки : 764-13-53
Консультації професорів : 764-79-44
Діагностичний центр Здоров'я : 764-21-25

  Еластографія печінки в Університетській клініці ЗДМУ

     Еластографія зсувної (SWE) хвилі – нова інноваційна технологія в ультразвуковій діагностиці фіброзу печінки. Її називають методом інструментальної пальпації і перкусії.
     
     Всі хронічні дифузні захворювання печінки незалежно від їх етіології провокують розвиток фіброзу. Фіброз печінки – це формування рубцевої тканини на місці клітин печінки – гепатоцитів. Причинами виникнення фіброзу можуть бути наступні фактори: 
     -  інфекційні (у першу чергу вірусні)  гепатити,  токсичні чинники (алкоголь, побутова і промислова хімія, ліки, їжа);
     - обмінні (гепатози): жирова хвороба печінки, метаболічний синдром, цукровий діабет та інші ендокринопатії;
     - генетичні (муковісцидоз, хвороба Коновалова-Вільсона, гемохроматоз тощо);
     - аутоімунні захворювання.
   
     Фіброз починається на найбільш ранніх етапах формування дифузних уражень і стадійно наростає  з переходом в цироз. Стадіі фіброзу зворотні (якщо вчасно усунути причину захворювання), а цироз прогресує безупинно. На стадії цирозу можуть виникати фатальні ускладнення такі як портальна гіпертензія, кровотеча, асцит, перитоніт, злоякісні пухлини печінки.
   
     Традиційно біопсія печінки є "золотим стандартом" діагностики фіброзу і цирозу. Однак, вона має ряд недоліків: «болючість», ризик кровотечі та інших ускладнень, є дорогим методом, може бути помилковим через помилки вибірки біоптату і нерівномірного ураження печінки процесом фіброгенезу.
   
     Новим неінвазивним діагностичним методом оцінки стадій фіброзу печінки і цирозу є ультразвукова еластометрія. Технологія дозволяє отримати об'єктивну інформацію про пружно-еластичні властивості нормальних і патологічних тканин.
    
     В основі методики лежить визначення фіброзу печінки з оцінкою  розповсюдження зсувних хвиль і подальшим обчисленням середнього значення тиску деформації в кілопаскалях (кПа). Еластографія на сьогодні вже розглядається як альтернатива біопсії печінки, у разі неможливості її проведення або моніторингу перебігу дифузних захворювань печінки.
   
     У Діагностичному центрі «Здоров’я» Університетської клініки за допомогою сучасного ультразвукового сканеру експертного класу Ultima PA Expert («Радмір», Україна) стало можливим проведення мультипараметричних досліджень органів черевної порожнини «3 в 1»: загального ультразвукового обстеження у В-режимі, доплерографії кровотоку та еластометрії зсувної хвилі (SWE) з визначенням  стадій фіброзу печінки F0 - F4 за шкалою Metavir. 
   
     Кожен житель Запорізької області та міста Запоріжжя, а також інших областей може звернутися в Діагностичний центр «Здоров’я» як за направленням лікаря, так і у порядку самозвернення. Повний перелік досліджень, детальну інформацію про графік роботи Центру можна дізнатися за телефоном (061) 764-21-25, або на сайті http://uk.zp.ua/.
   

  Залишити відгук

  Пацієнтам

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (061) 764-13-53 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (061) 764-79-44 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (061) 764-21-25, (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00.

  Приймальня директора:
  (061) 764-44-51, (066) 187-39-09 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду

  Українською На русском