Реєстратура поліклініки : 764-13-53
Консультації професорів : 764-79-44
Діагностичний центр Здоров'я : 764-21-25

   
  Біль у серці.
   
  Не завжди дискомфорт за грудиною, в ділянці серця, є серцевим болем. І навпаки, біль, який на нашу думку не пов’язаний з серцем, може бути тривожним дзвіночком про проблеми у головному органі людини.  
   
  Яким буває «біль у серці»
   
  На прохання описати свій біль, пацієнти кардіологічного відділення Університетської клініки ЗДМУ часто дають такі визначення: коле, тисне, стискає, пече, ниє, тягне, пронизує. Він може відчуватися на невеликій ділянці, або розливатися на всю грудну клітку. Біль може віддавати в плече, руку, шию, нижню щелепу, живіт, під лопатку. Біль може з’являтися на кілька хвилин, або тривати годинами чи навіть днями. 
   
  Що може бути причиною болю в серці?
   
  Причин безліч. Насамперед, це хвороби серця: стенокардія, інфаркт міокарда, запалення серця і його оболонок, ревматичні ураження. Нерідко джерело болю знаходиться поза серцем – при неврозі, захворюваннях грудного відділу хребта і ребер, проблемах шлунково-кишкового тракту та багатьох інших. 
   
  Між іншим, якщо пацієнт детально і яскраво описує біль в ділянці серця, вважає, що кожного разу біль різний, як і його тривалість, - швидше за все, це не серцева патологія. 
   
  Розпізнати, чи це серцево-судинна патологія, чи це невралгія, чи, можливо, прояви сколіозу, остеохондрозу та інших «несерцевих» захворювань, може лише лікар. І лише після відповідних аналізів, досліджень і проб. 
   
  Як визначити причину болю в серці?
   
  Слід пройти кваліфіковане обстеження, насамперед, зняти електрокардіограму. Якщо потрібно – стрес-ЕКГ, тобто, запис електрокардіограми під час фізичних навантажень,  холтерівське моніторування ЕКГ впродовж доби, добовий моніторинг артеріального тиску, провести так званий «аналіз на інфаркт». Лікар може призначити вам ехокардіографію, щоб оцінити стан серцевого м’яза і клапанів, швидкість руху крові в порожнинах серця. Всі ці інструментальні та лабораторні дослідження доступні пацієнтам Університетської клініки в одному місці. 
   
  Можливо, знадобиться дослідити стан коронарних артерій, тоді для проведення коронарографії вас направлять до фахівця. Щоб виключити усі «несерцеві» причини болю в серці, інколи потрібно провести рентгенографію, комп’ютерну та магнітно-резонансну томографію хребта. Часто призначають консультації невролога, ортопеда, гастроентеролога, або навіть психолога. 
   
  Хвилюватися з приводу такого об’ємного переліку досліджень та консультацій не варто: в Університетській клініці є можливість провести все організовано і швидко, щоб якомога скоріше діагностувати хворобу і почати лікування. 
   
  І пам’ятаймо: 
   
  Враховуючи, наскільки за останній час «помолодшали» інфаркт міокарда, ішемічна та гіпертонічна хвороби, а також те, що все частіше вони протікають безсимптомно,  нехтувати візитом до лікаря не варто. Краще пересвідчитись, що ваш біль не має нічого спільного з кардіологією, ніж довести себе до реанімації. Тому не шукаємо порад в інтернеті, не користуємося досвідом друзів чи родичів, а поспішаємо до кардіолога. А він уже точно розбереться, якого характеру ваш біль і що вам робити. 
   
  Навіть за хорошого самопочуття, кожен дорослий повинен раз на рік консультуватися у кардіолога. Бо більшість захворювань легше вилікувати, якщо виявити проблеми на ранніх стадіях. Саме тому й рекомендуємо регулярний огляд у фахівця. 
   

  Залишити відгук

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (061) 764-13-53 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (061) 764-79-44 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (061) 764-21-25, (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Рентгенологічний кабінет:

  (061) 764-38-85, (096) 152-42-03 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (061) 764-44-51 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМУ у Facebook

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду