Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  Хвороба Паркінсона. Діагностика і лікування в Запоріжжі.

  1. Що таке хвороба Паркінсона?

  Хвороба Паркінсона (ХП) є хронічним захворюванням, під час прогресування якого пацієнти поступово втрачають певні неврологічні функції. При ХП виникає зниження рівня дофаміну - хімічного нейромедіатора, який «посилає» імпульси від головного мозку до частин тіла, контролюючи таким чином рух. Через деякий час з прогресуванням захворювання пацієнт з ХП втрачає здатність контролювати свої рухи і у нього може виникати тремор.

  2. Як хвороба Паркінсона може вплинути на якість життя?

  При ХП можуть виникати як моторні, так і немоторні симптоми.

  Більша частина моторних симптомів представлена:

  Немоторна симптоматика може включати в себе:

  3. Як діагностують хворобу Паркінсона?

  Тремтіння (тремор) рук - часта проблема, яка трапляється у людей у більш старшому віці. Не завжди це є симптомом серйозного захворювання. Тремор буває різного походження. Якщо крім симетричного тремтіння рук, що виникає на тлі психоемоційного перенапруження або після фізичного навантаження, Ви не помічаєте більш ніяких симптомів, то майже напевно, така скарга не є небезпечною для Вашого здоров'я.

  Але якщо тремор переважає з будь-якої сторони (праворуч або ліворуч), Ви спостерігаєте його в спокої, і з часом це тремтіння поступово посилюється (навіть протягом кількох років), супроводжується сповільненістю, скутістю рухів, збіднінням міміки, невиразністю мови, Ви помічаєте, що все складніше концентруватися, знижується пам'ять і фон настрою, апетит, хода стає невпевненою, то цілком можливо, що Ви страждаєте хворобою Паркінсона, особливо, якщо у Вашій родині вже були подібні випадки захворювання.

  Однак, з огляду на спектр інших симптомів, картина ХП не завжди дебютує саме тремором. Не суворо специфічні для БП немоторні симптоми можуть виникнути задовго до специфічного тремтіння, але вони можуть мати не менший вплив на якість Вашого життя. Тому важливо вчасно звернутися до фахівця для своєчасного розпізнавання ХП, щоб не відкладати початок прийому терапії.

  Діагностика та лікування хвороби Паркінсона в Запоріжжі

  У Центрі вегетативних розладів Університетської клініки міста Запоріжжя Ви можете отримати висококваліфіковану допомогу в діагностиці та лікуванні хвороби Паркінсона:

  1. Консультація к.мед.н., доцента Алли Василівни Ревенько у спеціалізованому кабінеті «Хвороба Паркінсона та екстра пірамідних розладів» (попередній запис у координатора за телефоном (097) 42-29-482).
  2. Унікальна можливість проведення треморографії (досліджується частота тремтіння, яка для кожного захворювання різна) на апараті Нейрон-Спектр-4 / ВПМ (запис у діагностичному центрі Університетської клініки за телефоном (096) 14-69-228).
  3. При наявності супутніх скарг на зниження пам'яті, порушення функції вегетативної нервової системи, можливе проведення додаткових досліджень на апараті Нейрон-Спектр-4 / ВПМ - когнітивні викликані потенціали, шкірні симпатичні викликані потенціали тощо (Відповідно до рекомендацій лікуючого лікаря).
  4. Виявлення та корекція психофізіологічних порушень методом біологічного зворотнього зв'язку (БЗЗ = нейрофідбек) за допомогою апарату «БОСЛАБ професійний +», а також проведення БЗЗ- тренінгів, спрямованих на навчання пацієнтів різних способів релаксації та активації.
  5. Консультації інших фахівців (ендокринолога, терапевта, окуліста, психотерапевта та ін.) за показаннями.
  6. Можливе проведення курсу стаціонарного лікування в умовах неврологічного відділення Університетської клініки (за необхідністю).
  7. Динамічне спостереження за пацієнтами, які страждають на хворобу Паркінсона.

  Шановні пацієнти! Хвороба Паркінсона - не вирок. Так, вона не виліковується повністю, однак, при вчасному встановленні вірного діагнозу та початку відповідного лікування, прогресування захворювання можна призупинити, значно зменшити прояви симптомів. І Ви зможете жити повноцінним, прекрасним і звичним для себе життям!

  Залишити відгук

  Пацієнтам

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Рентгендіагностичний центр:

  (096) 15-24-203 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду