Реєстратура поліклініки : 068-3315957
Консультації професорів : 097-4229482
Діагностичний центр Здоров'я : 096-1469228

  10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров`я

  10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров`я

  Всесвітній день психічного здоров`я (World Mental Health Day) встановлено в 1992 році з метою підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров`я серед населення.

  Психічні розлади поширені у всіх регіонах світу. Вони вражають кожне співтовариство і кожну вікову групу в країнах з різними рівнями  доходу. На ці розлади припадає 14% глобального тягаря хвороб, але більшість людей, які страждають від них (75% з яких проживають в країнах з низьким рівнем доходу), не мають доступу до необхідного їм лікування.

  Психічне здоров'я є невід'ємною частиною і найважливішим компонентом здоров'я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій творчий хист і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти. У цьому позитивному сенсі психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всієї спільноти.

  На жаль, сучасне життя само по собі є фактором стресу, який сприяє виникненню проблем з психікою: зміни в житті політичному, економічному, пандемія Covid-19, негаразди на роботі, вдома - призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися. Стреси поступово стають складовою частиною життя. Ми звикаємо жити у напруженні, у байдужості до своїх внутрішніх почуттів. А потім не можемо зрозуміти, звідки з`являються тривожні, депресивні стани, психосоматичні захворювання, постійна роздратованість та апатія, втрата сенсу життя.

  Більшість населення вважає, що за психотерапевтичною (психіатричною) допомогою треба звертатися лише тоді, коли людина стає «неадекватною», втрачає критику, перестає бути сама собою. Це призводить до того, що існуючі невротичні стани своєчасно не лікуються і погіршуються, знижується якість життя, втрачаються певні соціальні зв`язки, втрачаються навики існування у суспільстві, виникають психосоматичні захворювання.

  У зв`язку з цим, наша клініка пропонує такий вид послуги, як консультація лікаря-психотерапевта поза стінами психіатричної лікарні. Для психотерапевтичного кабінету існує окрема медична картка, доступ до якої є тільки у пацієнта та лікаря-психотерапевта. Тобто виконується правило конфіденційності. Сподіваємося, що таки умови допоможуть багатьом людям, яким потрібна психотерапевтична допомога, але є певні побоювання звернення до фахівця.

  Стани, з якими обов'язково слід звернутися до лікаря-психотерапевта:

  - психосоматичні захворювання (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет 2 типу, синдром подразненого кішківника, виразкова хвороба шлунка, виразковий коліт, бронхіальна астма, нейродерміт, тиреотоксикоз, хронічні болі неясного генезу  та ін.) - особливо, коли є виражена тривога з приводу стану здоров`я, іпохондричний синдром;

  - виражена дратівливість, різкі зміни настрою, розгубленість;

  - тривожні, тривожно-фобічні розлади, в тому числі панічні атаки;

  - тривожно-депресивні, депресивні симптоми, апатія;

  - синдром хронічної втоми;

  - нав'язливі думки та дії (обсесивно-компульсивні стани);

   - реакція на важкий стрес, неможливість з цим впоратися самостійно;

  - тривалі невирішені конфлікти в стосунках з близькими;

  - безсоння неорганічної природи;

  - коли душевний стан не найкращій, є відчуття, що потрібна допомога,  але немає розуміння, що саме вас турбує і до якого фахівця вам потрібно звернутися.

  Надати вам допомогу готовий наш спеціаліст: лікар-психотерапевт Чоп Тетяна Францівна.

  Для запису до лікаря звертайтеся до реєстратури клініки, або  зателефонуйте: (068) 331-59-57 з 08:00 до 18:00 годин. Також можна записатися на сайті: Helsi.me.

  Будьте здорові!

  8.10.2021

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (068) 33-15-957 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (097) 42-29-482 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.30.

  Рентгендіагностичний центр:

  (096) 15-24-203 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 14.00.

  Приймальня директора:
  (097) 42-29-488 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Університетська клініка ЗДМУ у Facebook

  Університетська клініка ЗДМУ у Instagram

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду