Реєстратура поліклініки : 764-13-53
Консультації професорів : 764-79-44
Діагностичний центр Здоров'я : 764-21-25

  30 квітня - Всесвітній день боротьби проти астми та алергії.

  30 квітня - Всесвітній день боротьби проти астми та алергії.
     Бронхіальна астма – це поширене захворювання, яке має хронічний перебіг. За статистичними даними захворюваність на бронхіальну астму складає 1% населення світу, але насправді ця цифра значно більша та щодня невпинно зростає. Проблема бронхіальної астми залишається надзвичайно актуальною в Україні, насамперед тому, що захворювання уражує насамперед пацієнтів молодого віку, що погіршує їх працездатність та впливає на економічний стан країни. Треба пам’ятати, що бронхіальна астма на сьогоднішній день ефективно лікується. Недостатнє діагностування бронхіальної астми залежить в багатьох випадках від пацієнтів. Багато з них нехтують своїм здоров’ям, уникають профоглядів, зверненням до лікаря та проведенням додаткового обстеження. Відомо, що у багатьох пацієнтів бронхіальна астма залишається нерозпізнаною та сприяє погіршенню якості життя, прискоренню старіння організму, появі різноманітних ускладнень. 
   
     Бронхіальна астма – це хронічне захворювання, в основі якого лежить алергічне запалення слизової оболонки бронхів або їх підвищена подразливість. Серед факторів, що сприяють виникненню бронхіальної астми, виділяють внутрішні та зовнішні. 
   
  Внутрішні фактори:
  Зовнішні:
  Симптоми, які характерні для бронхіальної астми:
     Основним та найяскравішим клінічним проявом бронхіальної астми є приступ задухи. Він може бути викликаний вдиханням алергену з повітрям. Приступ задухи – це раптове утруднення дихання, яке супроводжується кашлем, шумами та хрипами. Приступи задухи можуть виникати під час фізичного навантаження, а також під час сну. Провокувати напади бронхіальної астми також можуть ГРВІ, емоційне навантаження, стресові фактори, куріння тощо. Основною небезпекою при бронхіальній астмі є те, що на початку захворювання напади задухи мають неінтенсивний характер, короткочасні та зникають самостійно без лікування. Це пояснює несерйозне відношення пацієнтів до захворювання, звертання за медичною допомогою на пізніх стадіях. Вчасне діагностування бронхіальної астми та призначення належної терапії повертає пацієнта до звичного ритму життя. 
   
     Діагноз бронхіальної астми ставиться на основі різних критеріїв:
  1. Характерні клінічні ознаки:
     • періодично повторюючі напади свистячого дихання з утрудненим видихом;
     • кашель, що виникає вночі чи після фізичного навантаження;
     • повторна важкість в грудній клітці.
   
  2. Дані обстеження:
     • результати аналізу крові;
     • рентгенологічне обстеження;
     • проби з алергенами;
     • спірографічне обстеження (визначення функції легенів).
   
     Важливою складовою є дотримання лікування захворювання. Підступність бронхіальної астми полягає в тому, що пацієнти відчувають полегшення дихання вже на початку терапії. Однак, лікування бронхіальної астми є довготривалим та потребує дотримання схеми лікування певний час. При припиненні лікування, нерегулярному прийомі необхідних препаратів погіршується перебіг захворювання, загострення стають більш важкими та частими, ефективність призначених медикаментів знижується. Важливо своєчасно звернутись за медичною допомогою, зробити необхідне обстеження, ретельно виконувати призначення лікаря. Відомо знати, що бронхіальну астму не можна вилікувати, але в багатьох випадках можливо контролювати перебіг захворювання. При належному лікуванні пацієнти з бронхіальною астмою ведуть звичайний спосіб життя. Окрім медикаментозної терапії, для підвищення ефективності лікування бронхіальної астми треба припинити палити, займатись спортом, гуляти на свіжому повітрі. Крім лікарських препаратів, у лікуванні бронхіальної астми важливу роль відіграють інші методи, такі як:
  1. Галоспелеотерапія (соляна кімната) - має протизапальну, протиалергічну дію, сприятливо впливає на легеневе дихання, на імунну систему, покращує функцію легенів. Здатна знімати легкі приступи задухи, нормалізує рівень багатьох показників крові.
  2. Виключення чи максимальне зниження впливу алергенів.
  3. Дієтотерапія (виключення з раціону риби, сиру, цитрусових, шоколаду, яєць, речовин, що можуть викликати алергію).
  4. Психотерапія.
  5. Дихальна гімнастика (підвищує функціональні можливості дихальної системи, зробить дихання більш вільним).
  6. Лікувальний масаж(знімає відчуття втоми м’язів, покращує виділення харкотиння).
  7. Голкорефлексотерапія.
     Щоб зменшити ризики бронхіальної астми, підтримуйте чистоту в домі – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення. Стежте за рівнем сухості повітря в домі, за потреби зволожуйте і фільтруйте повітря спеціальними приладами. При перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря. Профілактика бронхіальної астми – це обмеження хімікатів. Якщо не можете відмовитись від побутової хімії, то користуйтеся гумовими рукавичками і маскою. Будьте активними. Навіть якщо ви не займаєтесь спортом, мотивуйте себе гуляти щодня за будь-якої погоди. Важливо уникати подразників, що викликають запалення дихальних шляхів.
   
     В умовах терапевтичного відділення ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМУ пацієнти можуть пройти спірографію для вивчення функції зовнішнього дихання з метою підтвердження бронхіальної астми, отримують якісну кваліфіковану допомогу при загостреннях захворювання. Додатково пацієнти можуть закріпити ефективність лікування комплексом фізіотерапевтичного лікування. 
   
     З метою діагностики та лікування бронхіальної астми Ви можете звернутись до терапевтичного відділення ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМУ за тел. (061) 764 54 82.
   
  30.05.2019

  Університетська клініка Запорізького державного медичного університету.

  Реєстратура поліклініки:
  (061) 764-13-53 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 18.00.

  Запис на прийом до професорів ЗДМУ:
  (061) 764-79-44 та в каб.200 поліклініки з 8.00 до 15.30

  Діагностичний центр Здоров'я:
  (061) 764-21-25, (096) 14-69-228 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00.

  Приймальня директора:
  (061) 764-44-51, (066) 187-39-09 з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.
  e-mail: klinikazgmu@ukr.net

  Адреса: 69063, м Запоріжжя,
  вул. Академіка Амосова, 83.
  Зупинка транспорту
  "Вул. Базарна"
  Мапа проїзду